Detská charta


Euro-Toques bojuje proti detskej obezite
Na základe nášho záväzku ku kvalitnej a zdravej strave, ktorá je zameraná predovšetkým na našich najmladších, Euro-Toques zaviedla „Chartu detských jedál“. Malo by to tiež povzbudiť deti, aby sa rozhodovali zdravo. 
„Detské menu“ je často zlým odporúčaním v ponuke. Zjednodušenie ponuky môže viesť deti k tomu, aby konzumovali výrobky, ktoré nie sú optimálne z hľadiska výživy. Aby sa tento zvyk prelomil, združenie Euro-Toques odporúča vo svojich reštauráciách „Chartu detských jedál“.

Vychádza z 5 bodov:
1 – Kuchár Euro-Toques je povinný uprednostňovať sezónne výrobky. Mal by sa skutočne držať sezónneho kalendára týchto výrobkov, v ideálnom prípade nielen pokiaľ ide o ponúkané ovocie a zeleninu
2 – Kuchár ET sa zaväzuje čeliť nadváhe dieťaťa vyváženou ponukou. Hovorí sa, že obsahuje menej tuku, menej soli a menej cukru
3 – Kuchár ET sa zaväzuje ponúkať kvalitné a vyvážené menu za atraktívnu cenu. Po dohode so spoločnosťou by sa mala dať možnosť ponúknuť regionálne výrobky, ako sú syry atď.
4 – Kuchár ET sa zaväzuje ponúkať jedlá so zníženým obsahom solí a nápoje so zníženým obsahom cukru. Vyhýbajte sa vyprážaniu, kečupu, majonéze a sýteným nápojom a uprednostňujte ovocné šťavy.
5 – Kuchár ET je povinný prezentovať menu príťažlivo v závislosti od veku dieťaťa.