Varili sme pre Iskierku


Kuchári z Aregala Slovakia a Eurotoques Slovakia opäť pomáhali s varechami. Tak ako to vedia najlepšie.

Opäť nás pozvalo Občianske združenie Iskierka, ktoré združuje 54 rodín so ZŤP deťmi z Trnavy a širokého okolia. Štvrtý rok je prevádzkovateľom denného stacionára Comitas. Kuchári pripravili pre všetkých trojchodové menu pod taktovkou Miloša Lachkoviča.

Predjedlo:
Mäsový šalát z roštenky vo vynikajúcej remuláde s pečivom a chrumkavými tekvicovými semiačkami

Hlavné jedlo:
Bravčová panenka garam masala, zeleninový kuskus, dubáková omáčka

Dezert:
Ovocný bulgur s omáčkou z horúcich malín a vanilkovou zmrzlinou

Všetci sa zalizovali a kuchárom zaplesalo srdiečko. Vidieť toľko spokojných tvárí, z ktorých sa mnohí nielen pozerali ale aj s radosťou pomáhali, bolo skutočným zadosťučinením.
Bol to rekondičný pobyt pre deti a mladých ľudí s kombinovaným zdravotným postihnutím z Občianskeho združenia Iskierka v Trnave, ktorého krstným otcom je už vyše 20 rokov Patrik Herman. Nádherný týždeň v Osrblí neďaleko Brezna prežilo 33 rodín. Deti a ich rodičia prežili veľmi ťažké obdobie. Sociálna izolácia, nemožnosť stretávania sa so svojimi kamarátmi v dennom stacionári a nepretržitá starostlivosť rodičov o svoje ZŤP deti počas pandemických obmedzení spôsobila v rodinách nepredstaviteľné problémy. Spoločnýrekondičný pobyt potrebovali ako soľ a tento rok oveľa viac ako kedykoľvek predtým. Veríme, že aj kuchári im okrem naplnenia brušiek spríjemnili ich každodenné starosti. A prídeme kedykoľvek zas.

Zúčastnení kuchári:
Miloš Lachkovič, Zuzana Michajlová, Gabika Maceková, Peter Bolgáč, Marián Pšak, Michal Novotný, Michal Šenitko, Braňo Michalčík, Marek Mruz, Martin Repaský, a Marian Lechan.

autor: Marian Lechan